REKLAMA:

Konferencja prasowa Wójta Gminy Zambrów [retransmisja]

samorząd
26.01.2017 r., godz. 20.30
Wójt Jarosław Kos spotkał się dziś z mediami, aby podsumować swoją działalność w trakcie 2-letniej kadencji, a także przedstawić plany na bieżący rok.

Dziś w południe w siedzibie Urzędu Gminy Zambrów odbyła się konferencja prasowa wójta Jarosława Kosa. Konferencję zorganizowano w związku z upływem 2-letniej kadencji obecnych władz gminy.

Zebranych dziennikarzy poinformowano o tym, co udało się wykonać przez ostatnie 2 lata. Omówione zostały m.in. zmiany personalne, jakie w ostatnich dwóch latach zaszły w Urzędzie Gminy Zambrów. Wójt przedstawił także najważniejsze zaplanowane na ten rok inwestycje.

Poruszono także kwestie szkół w związku z planowaną reformą edukacji. Jak mówił wójt, obecnie największym problemem jest mała ilość uczniów. Na terenie gminy funkcjonuje 6 szkół podstawowych, do których w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczało 354 uczniów. W dwóch z nich (w Starym Laskowcu i Starym Skarżynie), uczy się zaledwie kolejno 25 i 33 dzieci. Wiąże się to z łączeniem klas. Wójt zapewnił jednak, że szkół zamykać nie będzie, bowiem samorząd jest w na tyle dobrej kondycji finansowej, że stać go na utrzymanie wszystkich placówek.

Wójt mówił ponadto o planach budowy nowego przedszkola na terenie Zambrowa. Te plany może jednak zmienić wprowadzenie przez miasto wariantu reformy szkolnictwa, polegającego na przeniesieniu Szkoły Podstawowej Nr 5 do budynku MG1, a w obecnym budynku „Piątki” utworzeniu tam kolejnego przedszkola. Wówczas Gmina Zambrów mogłaby dogadać się z Miastem odnośnie przyjmowania do nowej placówki przedszkolnej dzieci z terenu gminy Zambrów, które już teraz uczęszczają do miejskich przedszkoli. W takim wypadku nie byłoby konieczności budowania przez Gminę nowego obiektu służącego najmłodszym.

- „Nie podejmujemy żadnych działań inwestycyjnych w tym kierunku. Czekamy na rozwój sytuacji w mieście. Są różne warianty. Być może będzie jedno duże przedszkole i z tego wariantu skorzystamy, dogadamy się z burmistrzem. Czekamy i myślę, że jest to jeden z pomysłów.” - odpowiedział nam podczas konferencji wójt Jarosław Kos.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej konferencji prasowej wójta Jarosława Kosa.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: