REKLAMA:

XXIV sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]

samorząd
25.01.2017 r., godz. 23.00
XXIV sesja Rady Gminy Szumowo
Nad 4 projektami uchwał pochylili się dzisiaj radni z Szumowa podczas XXIV sesji Rady Gminy.

XXIV sesja Rady Gminy Szumowo odbyła się dziś, 25 stycznia w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Uczestniczyło w niej 15 radnych. Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji radni jednogłośnie zatwierdzili 4 projekty uchwał.

Jedną z ważniejszych była uchwała w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Jest ona związana oczywiście z reformą oświaty, która wejdzie w życie od 1 września tego roku. Jak mówiła sekretarz gminy Hanna Szabłowska, ta reforma nie ma większego wpływu na sieć szkół w gminie Szumowo. Z mocy prawa istniejący obecnie Zespół Szkół w Szumowie od 1 września 2017 zostanie przekształcony w 8-letnią szkołę podstawową. Oprócz niej na terenie gminy, tak jak dotychczas, ale już z ośmioma rocznikami uczniów, funkcjonować będą szkoły podstawowe w: Srebrnej, Pęchratce Polskiej oraz Paproci Dużej.

Ponadto radni jednogłośnie przyjęli trzy inne projekty uchwał. Dotyczyły one:
:: wysokości opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Gmina Szumowo,
:: Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Szumowo,
:: planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Radni wysłuchali ponadto sprawozdań z działalności Komisji Rewizyjnej i Finansów w 2016 roku oraz sprawozdań z ubiegłego roku i planów pracy na ten rok Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie i Biblioteki Gminnej w Szumowie.

Poniżej retransmisja z XXIV Sesji Rady Gminy Szumowo.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: