REKLAMA:

Mistrz kontrabasu zagra w Łomży - KONKURS

konkursy
24.01.2017 r., godz. 13.30
Mamy dla Państwa szybki konkurs na rozgrzanie w ten zimowy czas! Do wygrania podwójna wejściówka na koncert mistrza kontrabasu.

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na koncert Jacka Miruckiego. Mistrz kontrabasu wystąpi przed łomżyńską publicznością w czwartek, 26 stycznia w Muzeum Diecezjalnym przy ul. Giełczyńskiej 20A. W programie m.in.: G. Bottesini, P. Czajkowski, S. Kusewicki.

Jacek Mirucki urodził się w 1965 roku. Jest absolwentem klasy kontrabasu prof. Wenancjusza Kurzawy Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończył w 1990 r. Edukację muzyczną kontynuował w Hochschule fur Musik und darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem wybitnego pedagoga i instrumentalisty – prof. Ludwiga Streichera. Był jego jedynym studentem w klasie o profilu kontrabasista koncertujący.

Pierwszy koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Jacek Mirucki wykonał w 1983 r. Od tamtej pory wiele koncertuje w kraju i poza jego granicami (m.in. w berlińskiej Schauspielhaus coroczne solowe występy). W swoim dorobku artystycznym posiada prawykonania dzieł Benedykta Konowalskiego: „Triplex Concerto” (prapremiera w kwietniu 1996), „Simfonia – Requiem”- pamięci ofiar promu „Heweliusz" (w piątą rocznicę tragedii na Bałtyku – 14 stycznia 1998r.) , „Simfonia Sacra”(prapremiera w lutym 1999r.).

Jacek Mirucki jest laureatem Festiwalu Muzyki Rosyjskiej w Gdańsku (1985) oraz Międzynarodowego Konkursu Kontrabasowego im. F. Gregory w Kromeriz (Czechy, 1992). Współpracował, grając duety z artystami takimi jak: Bartłomiej Nizioł (laureat międzynarodowych konkursów skrzypcowych w Adelaidzie, Pretorii, Eurowizji w Brukseli, Paryżu oraz Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu), Gary Karr (Jacek Mirucki jako jedyny polski kontrabasista grał w duecie z amerykańskim wirtuozem kontrabasu), Jarosław Żołnierczyk (koncertmistrz Orkiestry Kameralnej „Amadeus” pod dyr. Agnieszki Duczmal), Klaus Lang (bas, solista Deutsche Oper w Berlinie). Od marca 2003 roku związany jest z Orkiestrą Narodową Singapuru. Jest także wykładowcą w Nanyang Academy of Fine Arts, The Royal College of Music (London), Raffless Music College and National Institution of Education w Singapurze. Prowadzi klasy mistrzowskie w Azji i Europie.

Ponadto Jacek Mirucki posiada unikatową kolekcję kontrabasów, w której znajdują się instrumenty: Giacomo Zanoli zbudowany w 1751r., Valentino de Zorzi z 1880r. oraz XVIII-wieczny włoski bass o wyjątkowym brzmieniu wykonany przez nieznanego lutnika.

Czwartkowy koncert jest prawdziwą gratką dla wielbicieli kontrabasu. Dla jednego z naszych czytelników mamy podwójną wejściówkę na to wydarzenie.

Konkurs dla czytelników Portalu zambrow.org

Dla jednego z naszych czytelników, który jako pierwszy przyśle na e-mail naszej redakcji odpowiedź na niżej zadane pytanie, mamy podwójną wejściówkę na czwartkowy koncert Filharmonii Kameralnej w Łomży, który tym razem będzie miał miejsce w Muzeum Diecezjalnym przy ul. Giełczyńskiej 20A. Początek godzinie 18:30.

Chcąc wziąć udział w konkursie i zawalczyć o darmową wejściówkę, wystarczy wysłać na adres redakcja@zambrow.org list e-mail o temacie „Koncert – Konkurs”, w treści wpisując prawidłową odpowiedź na pytanie:

W którym roku Jacek Mirucki ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy?

W mailu, oprócz odpowiedzi, należy podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego. Podwójny bilet wygra osoba, która jako pierwsza przyśle do nas prawidłową odpowiedź. Liczy się czas wpływu listu e-mail na nasz serwer.

Na odpowiedzi czekamy do jutra, 25 stycznia do godz. 11.00.


RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: