REKLAMA:

Strażacy ze Zbrzeźnicy podsumowali miniony rok

straż
23.01.2017 r., godz. 13.30
Strażacy ze Zbrzeźnicy podsumowali miniony rok
38 wyjazdów, udział w uroczystościach strażackich, kościelnych i państwowych, zawodach sportowo-pożarniczych. Tak w skrócie można podsumować działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy w 2016 roku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zbrzeźnicy w minioną sobotę, 21 stycznia podsumowała rok 2016. Na coroczne zebranie, oprócz druhów ze Zbrzeźnicy, przybyli również zaproszeni goście: st. bryg. Mirosław Jasionowski - z-ca komendanta powiatowego PSP w Zambrowie, dh Marek Adam Komorowski - Prezes OP ZOSP RP w Zambrowie, dh Bogdan Pac - Prezes OG ZOSP RP w Zambrowie, dh Daniel Gadomski - sekretarz OG ZOSP RP w Zambrowie oraz Jarosław Kos - Wójt Gminy Zambrów.

Zebranie rozpoczęło się od przedstawienia działalności w minionym roku.

- „W ubiegłym roku nasza jednostka wyjeżdżała alarmowo do zdarzeń 20 razy, co jest drugim wynikiem w gminie, tuż za OSP KSRG Stary Laskowiec.” - mówił prezes OSP w Zbrzeźnicy dh Jacek Przychodzeń.

Wyjazdy ogółem: 38

Wyjazdy alarmowe: 19, w tym:
:: pożary - 4
:: zdarzenia drogowe (wypadki, kolizje) – 4
:: wiatrołomy – 4
:: afrykański pomór świń - 3
:: kwalifikowana pierwsza pomoc – 1
:: drzewo zagrażające zabudowaniom - 1
:: zanieczyszczona rzeka - 1
:: zerwany dach wskutek wichury - 1

Pozostałe wyjazdy:
:: zabezpieczenia imprez, pokazy - 16
:: ćwiczenia - 2
- Skarżyn
- ZK Czerwony Bór

Odbyte kursy i szkolenie:
Kurs kierowców i konserwatorów sprzętu
:: dh Adam Okurowski
:: dh Jacek Przychodzeń

Kurs podstawowy
:: dh Tomasz Wnorowski
:: dh Bartosz Ogonowski

OSP Zbrzeźnica w ubiegłym roku udzielała się społecznie. Strażaków z tej jednostki można było spotkać praktycznie na każdej imprezie na terenie gminy, gdzie zabezpieczali wydarzenia oraz robili pokazy. Jednostka czynnie współpracowała z PSP w Zambrowie, jednostką szkolenia poligonowego GROM GROUP, Fundacją „Niezapomniani”, Fundacją „Ocalenie” oraz z Urzędem Gminy Zambrów.

W tym roku we wrześniu jednostka będzie obchodziła jubileusz 70-lecia powstania oraz nadanie sztandaru. Jak podkreśla Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, w związku ze świętem jednostki Gmina ma zapisane w budżecie 30 tysięcy złotych na zakup sprzętu.

Ponadto przedstawiono sprawozdania finansowe z działalności komisji rewizyjnej oraz przyjęto plan finansowy na rok 2017. Podczas posiedzenia podjęto również uchwały ws. uproszczonej księgowości oraz dotyczącą przypadającego w tym roku 70-lecia OSP Zbrzeźnica. Postanowiono także wystąpić do Wojewódzkiego Związku OSP RP w Białymstoku o nadanie sztandaru dla jednostki.

W związku z tym, że jednostka OSP w Zbrzeźnicy chce w najbliższym czasie wstąpić do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, ciągle potrzebuje sprzętu. Dlatego strażacy ochotnicy liczą na pomoc i przychylność mieszkańców naszego regionu i proszą o przekazanie 1% podatku za rok 2016 na rzecz:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zbrzeźnicy
Zbrzeźnica 31B, 18-300 Zambrów
Nr KRS: 0000116212
Cel szczegółowy : OSP Zbrzeźnica

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: