REKLAMA:

Bezpieczne ferie w Zambrowie

policja
19.01.2017 r., godz. 10.50
Cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach realizowanych działań pn. „Bezpieczne ferie” /fot. KPP w Zambrowie
Zambrowscy policjanci prowadzą cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach realizowanych działań pn. „Bezpieczne ferie”.

Policjanci i pracownicy zambrowskiej komendy w ramach programu „Bezpieczne ferie” od ponad tygodnia spotykają się z uczniami i rodzicami w szkołach. Mundurowi odwiedzili dzieci ze szkół podstawowych, przedszkoli, a ostatnio młodzież z Zespołu Szkół Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Zambrowie. Jak udało się nam dowiedzieć, planowane są również pogadanki w innych szkołach średnich w Zambrowie.

Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas wypoczynku i zimowych zabawach. Radzili, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczeństwo zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Policjanci wyjaśnili także, jak ważne w okresie zimowym jest reagowanie na osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku, niezaradne życiowo oraz nietrzeźwe. Przy okazji przypomniano znajomość numerów alarmowych do służb ratowniczych oraz zasady ich używania.

W czasie wczorajszego spotkania z młodzieżą SWEiRP funkcjonariusze dodatkowo omawiali odpowiedzialność prawną nieletnich, zagrożenia płynące z Internetu – cyberprzemoc oraz skutki i konsekwencje zażywania środków odurzających. Szczególną uwagę zwrócili na podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczorajsze spotkanie było ponadto okazją do przedstawienia młodym słuchaczom nowoczesnego interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcając do reagowania na niepożądane zachowania poprzez wykorzystanie tej aplikacji.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: