REKLAMA:

Reforma edukacji w Zambrowie. Pierwsze konsultacje z mieszkańcami już dziś

edukacja
17.01.2017 r., godz. 09.30
Burmistrz spyta zambrowian o zdanie na temat dwóch wariantów wprowadzenia reformy edukacji przygotowanych przez magistrat. Pierwsze konsultacje na ten temat już dziś w Szkole Podstawowej Nr 3.

Konsultacje społeczne na temat sposobów wprowadzania w naszym mieście reformy oświaty rozpoczynają się dziś, 17 stycznia. Pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 3. Początek o godzinie 18:00.

Konsultacje społeczne będą dotyczyć projektów dostosowania sieci szkół podstawowych i Miejskiego Gimnazjum Nr 1 do reformy oświaty przygotowanej przez rząd PiS. Przypomnijmy, że 1 września 2017 roku mają wrócić 8-klasowe podstawówki, 4-klasowe licea oraz 5-letnie technika.

Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski proponuje dwa warianty wprowadzenia w mieście sieci 8-letnich szkół podstawowych i granic ich obwodów. Wariant I zakłada utworzenie sieci 3 szkół podstawowych, które tworzyć miałyby obecne placówki SP3, SP4, SP5. W tym wariancie nastąpiłaby jednak zmiana siedziby Szkoły Podstawowej Nr 5 z budynku przy ul. Obrońców Zambrowa na budynek przy ul. Wyszyńskiego 6a (obecny budynek Miejskiego Gimnazjum Nr 1). W budynku SP5 zostałoby natomiast utworzone kolejne przedszkole w celu likwidacji deficytu miejsc w przedszkolach.

Wariant II z kolei zakłada utworzenie sieci 4 szkół podstawowych, które tworzyłyby obecne szkoły podstawowe Nr 3, Nr 4 i Nr 5 oraz szkoła podstawowa powstała w wyniku przekształcenia MG1 w 8-letnią szkołę podstawową. Urząd Miasta podaje, że w tym wariancie pozostanie nierozwiązany problem deficytu miejsc w przedszkolach. Z wyliczeń urzędników wynika, że w przypadku podjęcia decyzji o budowie nowego przedszkola deficyt będzie się utrzymywał przez okres co najmniej 4 lat.

O szczegółach planowanej reformy edukacji w naszym mieście pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w artykule: Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne.

Oprócz dzisiejszego spotkania w SP3 jutro podobne konsultacje zaplanowano w SP5, a w najbliższy czwartek – w SP4. Wszystkie rozpoczną się o godzinie 18:00.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: