REKLAMA:

Znamy wyniki wczorajszego referendum ws. budowy lotniska

wybory/polityka
16.01.2017 r., godz. 05.30
Mieszkańcy województwa podlaskiego głosowali wczoraj w referendum dotyczącym budowy lotniska regionalnego. Znamy wyniki z powiatu zambrowskiego.

Każdy mieszkaniec województwa podlaskiego wczoraj, 15 stycznia podczas referendum miał okazję się wypowiedzieć w sprawie budowy lotniska w naszym regionie. Na kartach do głosowania trzeba było odpowiedzieć „TAK” lub „NIE” tylko na jedno pytanie: „Czy jest Pan/i za wybudowaniem w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego?”.

Do urn w powiecie zambrowskim zdecydowało się pójść 2235 osób z 35931 uprawnionych do głosowania, co dało bardzo niską 6,22% frekwencję. Zdecydowana większość głosów była na „TAK” - 2065 osób chce lotniska w naszym województwie.

Wojewódzka Komisja Do Spraw Referendum w Białymstoku na bieżąco podaje dane z komisji powiatowych. Jednak jak udało nam się dowiedzieć frekwencja w całym województwie była bardzo niska i bardzo zróżnicowana. W mieście Łomża zagłosowało zaledwie 2,36% społeczeństwa, podczas gdy w Białymstoku ponad dziesięć razy więcej - 23,7%.

Aby wczorajsze referendum było ważne, musiałoby wziąć w nim udział co najmniej 287 812 mieszkańców województwa podlaskiego, czyli 30% z 959 373 uprawnionych do głosowania.

Wojewódzka Komisja Do Spraw Referendum w Białymstoku najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj poda oficjalne i pełne wyniki głosowania.


RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: