REKLAMA:

Wieczór Kolęd w Cafe Muza [foto]

kultura
08.01.2017 r., godz. 22.45
Wieczór Kolęd w Cafe Muza
"Wśród nocnej ciszy", `Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże Jezuniu" - te i inne kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w przepięknym wykonaniu na różnych instrumentach mogli usłyszeć mieszkańcy Zambrowa w czasie Wieczoru Kolęd, który odbył się w Centrum Kultury.

W związku z trwającym jeszcze okresem świąt Bożego Narodzenia dziś wieczorem w kawiarni Cafe Muza w Centrum Kultury w Zambrowie odbył się niezwykły koncert - Wieczór Kolęd. Pod okiem Marioli Zalewskiej na scenie wystąpiła młodzież z zespołu instrumentalno-wokalnego Camerata, który od 2002 roku działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Występują w nim uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie.

W trakcie godzinnego koncertu usłyszeć można było wiele tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek, m.in.: „W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Lulajże Jezuniu”. Za śpiew odpowiadały dwie młode wokalistki - Wiktoria Długoborska i Ada Michalak.

Przypomnijmy, że koncert w podobnym klimacie odbył się w Centrum Kultury w Zambrowie dwa dni wcześniej. Wówczas na scenie sali widowiskowo-kinowej wystąpiły: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta MOK z Zambrowa, grupa wokalna „Nutki Nadniemeńskie” oraz Orkiestra „Grodno Junior” z Grodna. Grupy te zagrały koncert pt. „Dzisiaj w Betlejem”.

Imprezy takie jak te podtrzymują i popularyzują typowo polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Warto zadbać, by obecne i przyszłe pokolenia nie zapomniały, czym jest kolędowanie.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: