REKLAMA:

Bramkarz Maciej Humerski odchodzi z Olimpii Zambrów

sport
04.01.2017 r., godz. 10.45
Doświadczony bramkarz Maciej Humerski na własną prośbę odchodzi z Olimpii Zambrów. Najprawdopodobniej wróci do Łodzi, gdzie zagra w miejscowym Widzewie.

31-letni wychowanek łódzkiego klubu prawdopodobnie wróci na stare śmieci. W Widzewie ma pełnić funkcję trenera bramkarzy, jednocześnie rywalizując z Patrykiem Wolańskim i Konradem Reszką o miejsce w jedenastce.

Jesienią Humerski w barwach drugoligowej Olimpii Zambrów rozegrał siedemnaście meczów (szesnaście w drugiej lidze i jeden w Pucharze Polski). W minionej rundzie przeważnie pojawiał się on w podstawowej jedenastce biało-niebieskich.

W nadchodzącej rundzie wiosennej między słupkami zastąpi go prawdopodobnie dotychczasowy rezerwowy bramkarz Piotr Czapliński, który (jak podkreśla trener Olimpii Piotr Rzepka) prezentuje zbliżone umiejętności do Humerskiego, w związku z czym odejście Maćka nie powinno znacząco wpłynąć na jakość gry zambrowskiego klubu.

Humerski dołączył zatem do trzech innych piłkarzy, którzy opuścili Olimpię po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017: Mariusza Gogola, Jakuba Cesarka i Przemysława Jastrzębskiego. Ten pierwszy pożegnał się z klubem ze względu na wyjazd za granicę, natomiast drugi – dostał wolną rękę na szukanie nowego klubu. Przemek z kolei ma trafić na półroczne wypożyczenie do innego klubu.

Warto dodać, że piłkarze Olimpii Zambrów do treningów powrócą 9 stycznia. Przygotowania do rundy wiosennej podopieczni Piotra Rzepki rozpoczną od testów sprawnościowo-wydolnościowych, które potrwają dwa dni. Oprócz tego w ramach sprawdzenia swoich sił i możliwości Olimpia przed rozpoczęciem spotkań ligowych planuje rozegrać 9 meczów kontrolnych (SZCZEGÓŁY).

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: