REKLAMA:

Spotkanie opłatkowe w OSP Zbrzeźnica [foto]

świąteczne
28.12.2016 r., godz. 22.30
Spotkanie opłatkowe w OSP Zbrzeźnica
W Zbrzeźnicy na spotkaniu opłatkowym spotkali się druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkie strażackie spotkania opłatkowe mają swój specyficzny charakter, klimat i atmosferę.

Jest już co prawda po Świętach Bożego Narodzenia, jednak trwajac jeszcze w okresie świąteczno-noworocznym dziś w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy odbyło się spotkanie opłatkowe. Udział w nim wzięli strażacy oraz zaproszeni goście: proboszcz parafii w Tabędzu ks. Franciszek Bieńkowski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zambrowie Marek Adam Komorowski, prezes Zarządu Oddziału Gminnego w Zambrowie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych dh Bogdan Pac oraz zastępca komendanta PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski.

Podczas uroczystości prezes OSP w Zbrzeźnicy dh Jacek Przychodzeń oraz zaproszeni goście podziękowali strażakom ochotnikom za ich zaangażowanie w służbę w 2016 roku oraz składali życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wójt Jarosław Kos zaznaczył także, że przyszły rok będzie dla OSP Zbrzeźnica niezwykle ciekawy i obfitujący w ważne wydarzenia.

- „Przyszły rok będzie dla OSP i miejscowości Zbrzeźnica wyjątkowy, ponieważ obchodzicie 70-lecie istnienia. W związku z tym będzie uroczystość, przede wszystkim fundacja sztandaru i z tego tytułu Gmina przeznaczyła środki na zakup sprzętu. Mamy 30 tys. zł na zakup zestawu ratunkowego. Poza tym przygotowujemy się do modernizacji drogi Zbrzeźnica-Pstrągi, w 2018 roku ta droga będzie zrobiona. W przyszłym roku zrobimy też pewnie rewitalizację placu przy przystanku. Co prawda jest to nie nasza inwestycja, ale planowana jest też przebudowa drogi Wygoda-Zambrów, czyli bezpośrednio też będzie to dotyczyło Zbrzeźnicy.” – mówił Jarosław Kos, Wójt Gminy Zambrów.

Po modlitwie zaśpiewano kolędę, po czym wszyscy zebrani dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia pomyślności w Nowym 2017 Roku. Później był czas na wspólne spędzenie czasu przy tradycyjnym polskim wigilijnym stole.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: