REKLAMA:

„Czerwonokrzyska Gwiazdka” Szkolnego Koła PCK z Pęchratki Polskiej

społeczeństwo
13.12.2016 r., godz. 14.00
721 złotych udało się w sumie zebrać członkom Szkolnego Koła PCK w Pęchratce Polskiej, którzy czynnie włączyli się w świąteczną akcję ph. "Czerwonokrzyska Gwiazdka".

Jak co roku, tuż przed Bożym Narodzeniem Szkolne Koło PCK z Pęchratki Polskiej włącza się do ogólnopolskiej akcji PCK „Czerwonokrzyska Gwiazdka”. 10 grudnia członkowie koła PCK wraz z opiekunką Anną Mioduszewską we współpracy z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Zambrowie, przeprowadzili na terenie Pęchratki Polskiej i Rynołt zbiórkę pieniędzy.

Przed wyjściem w teren Szkolne Koło PCK musiało przygotować zgody rodziców na udział w akcji ich dzieci, zgodę pani dyrektor, listy wpłat pieniędzy, legitymacje członkowskie, znaczki dla wpłacających oraz plakaty.

W trakcie całej akcji udało się zebrać w sumie 721 złotych. Kwota ta została przekazana do Oddziału Rejonowego PCK w Zambrowie. Z zebranych środków zakupione będą paczki świąteczne dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wśród osób korzystających ze wsparcia organizacji czerwonokrzyskiej są również uczniowie szkoły w Pęchratce Polskiej, więc młodzież tym chętniej angażuje się w pomoc.

- „Członkowie Szkolnego Koła PCK wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pokazali swoje bardzo gorące serca pełne nadziei i wiary w to, że jeśli tylko chcemy, to potrafimy i możemy pomagać. Wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy przyłączyli się do akcji - serdecznie DZIĘKUJEMY.” – podsumowuje opiekunka SK PCK Anna Mioduszewska.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: