REKLAMA:

Święto krwiodawców w Wysokiem Mazowieckiem

społeczeństwo
30.11.2016 r., godz. 15.10
Święto krwiodawców w Wysokiem Mazowieckiem
Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża ma już 58 lat. Z tej okazji w Wysokiem Mazowieckiem najaktywniejsi honorowi krwiodawcy z naszego regionu odebrali odznaczenia i statuetki.

Co roku w Polsce pod koniec listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” i Zarządu Rejonowego PCK w Zambrowie w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się krwiodawcy, władze samorządowe oraz osoby wspierające przez cały rok działalność PCK i honorowe krwiodawstwo. Na spotkanie przybyli: prezes Podlaskiego Oddziału Okręgowego PCK w Białymstoku Zbigniew Misiejuk, przedstawiciel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Dariusz Jacek Średziński, prezes Zarządu Rejonowego PCK w Zambrowie i klubu HDK „Kropelka” Tadeusz Wróblewski, wiceprezes Zarządu Rejonowego PCK w Zambrowie Wanda Filipowicz oraz reprezentujący Podlaski Oddział Okręgowy PCK, Zarząd Rejonowy oraz klub HDK „Kropelka” z Wysokiem Mazowieckiem działający przy ZR PCK w Zambrowie Waldemar Gołaś.

Podczas spotkania zostali uhonorowani najbardziej zasłużeni krwiodawcy. Odznakę Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu, przyznaną przez ministra zdrowia, otrzymał Waldemar Rakowski. Natomiast przyznaną przez Zarząd Główny PCK odznakę honorową III stopnia odebrała Wanda Filipowicz. Ponadto podziękowania od RCKiK za wspieranie działalności odebrali: Kazimierz Dąbrowski - Burmistrz Miasta Zambrów, Robert Rosiak - Starosta Powiatu Zambrowskiego, Tadeusz Wróblewski - prezes klubu HDK „Kropelka”, Andrzej Mazewski – prezes KMM „Żubr” w Zambrowie, Krzysztof Grabowski, Zygmunt Wszeborowski, Janusz Opiatowski, Andrzej Bałazy i Ireneusz Kaczyński. Burmistrz Zambrowa dodatkowo otrzymał podziękowanie od Podlaskiego Oddziału Okręgowego PCK w Białymstoku.

W corocznej loterii dla honorowych dawców krwi w tym roku szczęście uśmiechnęło się do Aliny Gawkowskiej i Michała Chrostowskiego.

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Zarząd Rejonowy PCK w Zambrowie składa pracownikom publicznej służby krwi najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości, szczęścia oraz sukcesów zawodowych.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: