REKLAMA:

Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video]

społeczeństwo
11.06.2016 r., godz. 18.00
Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca
Kolejny raz finał akcji "MotoSerce" w Zambrowie zakończył się sukcesem. W dwóch punktach krew oddało ponad 100 osób.

W wielu miastach Polski odbył się VIII finał akcji "MotoSerce", w ramach której motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych zachęcali wszystkich do honorowego oddania krwi. W Zambrowie impreza odbyła się po raz siódmy. Zambrowski finał zorganizował Klub Miłośników Motocykli „Żubr”. Akcja prowadzona była dziś w godzinach od 9.00 do 16.00.

W tym roku formuła była nieco inna niż w poprzednich latach. Zorganizowano ją w ramach XX Dni Zambrowa. Zbiórka prowadzona była w dwóch punktach: mobilnym autobusie zaparkowanym na terenie targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego oraz w punkcie stacjonarnym zlokalizowanym na parterze budynku Centrum Kultury.

- „W tym roku postanowiliśmy otworzyć dwa punkty poboru krwi, aby usprawnić i dać możliwość wszystkim dawcom oddania krwi na ten szczytny cel dla dzieci i osób potrzebujących. Akcja organizowana jest już od 2010 roku. Do poprzedniego roku zebraliśmy łącznie ponad 469 litrów krwi.” - powiedział nam prezes KMM „Żubr” w Zambrowie Andrzej Mazewski.

Z zaproszenia motocyklistów skorzystało i krew honorowo oddało dziś 104 osoby. W sumie pozyskano rekordową ilość - 46,8 l tego cennego surowca, którego w bazach krwi brakuje szczególnie wiosną i latem. Wszyscy honorowi dawcy za oddanie krwi otrzymywali naklejkę z logiem akcji, okolicznościowy dyplom oraz paczkę słodyczy.

- „W akcji MotoSerce w Zambrowie biorę udział już drugi raz. Wcześniej uczestniczyłem w niej w roku 2014. Często oddaję także krew w Olsztynie.” - powiedział nam Damian Kulesza, uczestnik zbiórki krwi.

Sponsorami tegorocznej edycji „MotoSerce” w Zambrowie byli: Burmistrz Miasta Zambrów, Wójt Gminy Zambrów, Bank Spółdzielczy w Zambrowie, Drukarnia Reklamy „Groszfeld” Piotr Groszfeld, SM „Nadzieja”, sklep komputerowy „Markomp” Marek Matejkowski, Zakład Cukierniczy „Anna”, stacja kontroli pojazdów Auto-Moto S.C. Zygmunt Wszeborowski, P P.H.U. Inter-Tech Piotr Jankowski, Zakład Mechaniki Pojazdowej Mieczysław Gosk oraz firma Kontext Jan Szelągowski.

Patronat medialny sprawował Zambrowski Portal Internetowy zambrow.org.

Poniżej zdjęcia oraz skrót video z tego wydarzenia.MM


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: