REKLAMA:

Wychowankowie Bursy ponownie oddali krew [foto]

społeczeństwo
22.04.2016 r., godz. 09.00
Ponad 7 litrów krwi oddali wychowankowie Bursy Szkolnej Nr 1 w Zambrowie w ramach innowacji pedagogicznej realizowanej przez tę placówkę.

Bursa Szkolna Nr 1 w Zambrowie realizuje innowację pedagogiczną ph. "Szkoła altruizmu - bezinteresownie chrońmy ludzkie zdrowie i życie". Celem projektu jest m.in.: kształtowanie postaw bezinteresowności, otwartości na drugiego człowieka i jego potrzeby, zrozumienia znaczenia krwi w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego oraz promocja i organizacja krwiodawstwa.

W ramach realizacji projektu wychowankowie Bursy Szkolnej Nr 1 wzięli udział w kolejnej akcji honorowego oddawania krwi organizowanej przez łomżyński oddział Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W mobilnym ambulatorium, który znajdował się wczoraj, 21 kwietnia na parkingu przed budynkiem ZUS-u, krew oddało 17 pełnoletnich wychowanków bursy. Łącznie młodzież oddała ponad 7 litrów tego cennego surowca.

Ponadto w ramach innowacji pedagogicznej uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących honorowego krwiodastwa. Spotkanie odbyło się w miniony poniedziałek, 18 kwietnia w budynku Bursy Szkolnej Nr 1 w Zambrowie.

Następne tego typu akcje zostaną przeprowadzone przez bursę na początku maja. O dokładnym terminie będziemy informowali na łamach naszego Portalu.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: