REKLAMA:

Z Chin do MBP [foto]

kultura
30.10.2015 r., godz. 22.00
Młoda podróżniczka z Zambrowa - Weronika Maciejewska zabrała w podróż do Chin słuchaczy zebranych w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Spotkanie pt. „Gdzie pieprz rośnie..., czyli jak Chiny wpuszczają w maliny” odbyło się dzisiejszego wieczoru w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie. Bohaterką spotkania była 21-letnia podróżniczka z Zambrowa – Weronika Maciejewska.

Podróże to największa pasja Weroniki. Podczas dzisiejszego spotkania młoda globtroterka zabrała słuchaczy na wyprawę do Chin. Weronika opowiadała o kraju, który śmieszy i przeraża, jest dziki i przeludniony, a przede wszystkim inny i egzotyczny.

- „Nigdy nie marzyłam o Chinach, ani nigdy poważnie o nich nie myślałam. Jednak znalazłam tanie loty i pomyślałam, że w sumie jest to super okazja, bo warto zobaczyć miejsca, o których za bardzo się nie marzy, ponieważ mogą być zaskoczeniem. Spędziłam tam trzy tygodnie. (…) Praktycznie porozumiewanie się jest niemożliwe. Choć teraz w dobie internetu każdy Chińczyk ma dostęp do niego, więc dało się porozumieć poprzez translator. Język chiński jest tak trudny, że nawet przez translator nie było wiadomo, o co dokładnie chodzi. Chińczycy mają czasami problem ze zrozumieniem, że ktoś nie umie po chińsku i czasami było bardzo ciężko się dogadać. Czasami byliśmy podwożeni nie tam, gdzie chcieliśmy. Była to ogromna bariera, ale jakoś dało ją się przeskoczyć.” - powiedziała nam Weronika Maciejewska, podróżniczka.

Podczas spotkania Weronika Maciejewska zaprezentowała również zdjęcia ze swojej wyprawy oraz krótkie filmiki, na których można było zobaczyć Mur Chiński, Zakazane Miasto w Pekinie, piękny przełom rzeki Li, bajkowe Tarasy Ryżowe i góry Wulingyuan, gdzie kręcono film "Avatar".


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: