REKLAMA:

Remont parkingu zakończony

inwestycje
30.10.2015 r., godz. 16.00
Remont parkingu zakończony
Mieszkańcy Szumowa mogą się cieszyć nowym parkingiem przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Właśnie zakończono inwestycję wartą ok. 130 tys. zł.

W ciągu miesiąca wyremontowano parking przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, na skrzyżowaniu ulicy 1- go Maja i Wyzwolenia w Szumowie. Zakres prac obejmował: rozbiórkę istniejącego parkingu z płyt drogowych i ułożenie 996 m2 kostki brukowej betonowej wraz z wytyczonymi stanowiskami parkowania samochodów.

Samorząd zadbał również o wygląd estetyczny wokół parkingu. W tym celu zakupiono i posadowiono donice oraz posadzono krzewy ozdobne, a całość przyległego miejsca wysypano grysem marmurowym. Koszt inwestycji wyniósł ok. 130 tys. złotych i został zrealizowany ze środków własnych Gminy.

Warto zaznaczyć, że na nowo wyremontowanym parkingu obowiązuje stały zakaz handlu. Prace budowlane przy wymianie nawierzchni parkingu przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie rozpoczęły się na początku października. Na ten czas targowisko, które na co dzień funkcjonowało właśnie w tym miejscu, zostało przeniesione na plac za Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (tzw. „agronomówkę”). Natomiast targi w środy odbywają się na parkingu i placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie.

MM


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: