REKLAMA:

Rozmawiali o autyzmie podczas konferencji naukowo-szkoleniowej

edukacja
30.10.2015 r., godz. 15.45
Rozmawiali o autyzmie podczas konferencji naukowo-szkoleniowej
Ponad 150 osób miało okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat autyzmu oraz przyczyn trudnych zachowań osób z autyzmem podczas konferencji „Zachowania trudne u osób z autyzmem i zespołem Aspergera”. Inicjatywę zorganizowała Fundacja SYNAPSIS we współpracy z SOSW w Długoborzu.

Konferencja pod tytułem „Zachowania trudne u osób z autyzmem i zespołem Aspergera” zorganizowała została 27 października przez Fundację SYNAPSIS we współpracy z SOSW w Długoborzu. Szkolenie skierowane było do rodziców, nauczycieli, terapeutów, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą z autyzmem i Zespołem Aspergera. Łącznie w przedsięwzięciu uczestniczyło ponad 150 osób.

Spotkanie dotyczyło zagadnień związanych z wypracowaniem pomocy uczniom, którzy przejawiają zachowania trudne i wymagają specjalistycznych oddziaływań. Prowadzący podali wiele praktycznych sposobów radzenia sobie z zachowaniami trudnymi. Prelegentami konferencji byli doświadczeni specjaliści w terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, wieloletni pracownicy fundacji SYNAPSIS:

:: Magdalena Nowina-Konopka – psycholog, członek zespołu diagnostycznego, osoba zajmująca się prowadzeniem diagnozy funkcjonalnej i psychologicznej dzieci i młodzieży ze spektrum zaburzeń autystycznych, terapeutka prowadząca zajęcia grupowe i indywidualne dla dzieci i młodzieży z ASD. Pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. klinicznych w Ośrodku dla Dzieci z Autyzmem Fundacji SYNAPSIS.

:: Anna Jadach - logopeda, terapeuta integracji sensorycznej, specjalista w zakresie emisji i higieny głosu, pedagog, psychoterapeuta. Zajmuje się terapią i diagnozą logopedyczną dzieci i dorosłych, terapią i diagnozą integracji sensorycznej, terapią logopedyczną dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pracuje indywidualnie z osobami zawodowo posługującymi się głosem oraz wszystkimi zainteresowanymi poprawą kondycji głosowej i pracą nad estetyką mowy. Zajmuje się również rehabilitacją głosu. Pracuje w Fundacji SYNAPSIS i w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Piasecznie.

Za pośrednictwem naszego Portalu organizatorzy konferencji kierują szczególne podziękowania do pani Magdaleny Stypułkowskiej - nauczyciela SOSW w Długoborzu i jednocześnie osoby współodpowiedzialnej za organizację spotkania.

Warto dodać, że Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Długoborzu już niedługo zaprosi nauczycieli i terapeutów na kolejne ciekawe szkolenie. Z pewnością poinformujemy o tym naszych czytelników.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: