REKLAMA:

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Kołakach

samorząd
30.10.2015 r., godz. 15.30
Teren gminy Kołaki Kościelne czystszy o prawie 11 ton starych mebli oraz wyeksploatowanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To wynik dwutygodniowej akcji Urzędu Gminy.

Od 5 do 22 października roku na terenie gminy Kołaki Kościelne prowadzona była zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz wyeksploatowanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórką objęte były wszystkie 24 miejscowości gminy.

Do zbiórki odpadów posłużył samochód ciężarowy IVECO Daily zakupiony przez Urząd Gminy w Kołakach Kościelnych. Dzięki dofinansowaniu środkami zewnętrznymi pochodzącymi z Urzędu Marszałkowskiego w ramach działania 321. „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" oraz niewielkiemu wkładowi z budżetu, Urząd Gminy mógł nabyć nowy pojazd. Auto wyposażone jest w skrzynię ładunkową z wywrotem oraz trzyosobową kabinę i wykorzystywany będzie na potrzeby gminy, między innymi w zakresie gospodarki odpadami.

W trakcie dwutygodniowej akcji z 69 gospodarstw domowych zebrano 10,75 tony odpadów - starych mebli oraz wyeksploatowanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zostały one zwiezione do wyznaczonego PSZOK-u, czyli Punktu Selektywego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kołakach Kościelnych, a następnie odebrane przez firmę zajmująca się ich utylizacją.

Organizatorzy zbiórki zachęcają mieszkańców gminy Kołaki Kościelne do czynnego udziału w kolejnych takich akcjach.


MM


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: