REKLAMA:

Zambrów jedyny w podlaskiem za przyjęciem uchodźców

samorząd
30.10.2015 r., godz. 13.00
Miasto Zambrów jako jedyne z podlaskich samorządów zadeklarowało chęć przyjęcia rodziny uchodźców. Warunek? Mogą to być jedynie chrześcijanie.

We wrześniu Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poprosił samorządy o informacje na temat potencjalnej liczby uchodźców, których mogliby przyjąć. W naszym województwie odpowiedzi nadesłało 113 na 118 gmin.

Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi tylko samorząd Miasta Zambrów zadeklarował chęć ewentualnego przyjęcia uchodźców. Miałaby to być czteroosobowa rodzina, w tym dwoje osób dorosłych i dwoje dzieci, wyznania chrześcijańskiego. W rozmowie z nami burmistrz powiedział, że decyzja ta była konsultowana z Radą Miasta. Liczy przy tym na pomoc z budżetu państwa.

- „W odpowiedzi na pismo wojewody napisaliśmy, że możemy przyjąć jedną rodzinę wyznania chrześcijańskiego pod warunkiem, że dostaniemy dofinansowanie na kupno mieszkania dla nich i wyposażenie.” - powiedział nam burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

Podlaski Urząd Wojewódzki nie chce podać, które gminy nie odpowiedziały na zapytanie. Odpowiedzi do 30 października mają trafić do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które poprosiło o te informacje w całym kraju.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: