REKLAMA:

Zambrowianie oddali 18 litrów krwi

społeczeństwo
09.06.2015 r., godz. 06.30
To efekt wczorajszej akcji poboru krwi w naszym mieście. Do ambulansu przy sklepie LIDL w Zambrowie zgłaszali się kolejni honorowi dawcy.

Specjalnie przygotowany do poboru i magazynowania krwi autobus z łomżyńskiego oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawił się wczoraj, 8 czerwca na parkingu przed sklepem LIDL w Zambrowie. Ambulatorium przyjmowało dawców od 8.30 do godziny 14.00.

Zanim chętni przystąpili do oddawania krwi, każdy został przebadany w celu sprawdzenia m.in. poziomu hemoglobiny, ciśnienia oraz prawidłowości pracy serca. W przypadku gdy coś wskazywało, że stan zdrowia dawcy nie jest dobry, osoba taka kierowana była do lekarza na konsultację.

W sumie w ciągu całego dnia do Ambulansu ustawionego na parkingu przy LIDLu w Zambrowie zgłosiło się 43 osoby. Po badaniu lekarskim oddanie krwi umożliwiono 40 osobom. Dzięki temu w ciągu kolejnej jednodniowej akcji w Zambrowie pozyskano w sumie 18 litrów tego cennego surowca. Ponadto 2 osoby zapisało się do Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku.

Przypominamy, że każdy zdrowy mężczyzna może przystąpić do oddania krwi nawet do 6 razy w roku, nie częściej jednak niż co 8 tygodni. Natomiast kobieta – 4 razy w roku, średnio co 12 tygodni.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: