REKLAMA:

Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]

społeczeństwo
20.04.2015 r., godz. 06.20
Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji
80 osób wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji "MotoSerce". Dzięki temu zebrano 36 litrów tego cennego surowca.

W miniony weekend w całej Polsce odbyła się siódma edycja akcji poboru krwi – "MotoSerce". Zambrowski finał po raz szósty zorganizowany został przez Klub Miłośników Motocykli "Żubr". Jak co roku akcja odbyła się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

- „Przez cały okres organizacji akcja cieszy się dużym powodzeniem i przede wszystkim krew, którą oddajemy jest potrzebna w krwiolecznictwie. Jesteśmy z tego zadowoleni, że możemy zrobić coś dla społeczeństwa.” - powiedział nam Andrzej Mazewski, prezes zambrowskiego Klubu Miłośników Motocykli „Żubr”.

Wczoraj w godzinach 9.00-14.00 honorowo oddało krew 80 osób. W sumie pozyskano 36 litrów tego cennego surowca, którego w bazach krwi brakuje szczególnie na wiosnę i latem. Wszyscy honorowi dawcy otrzymywali naklejkę z logiem akcji, okolicznościowy dyplom oraz paczkę słodyczy.

Tegorocznej akcji oddawania krwi towarzyszył pokaz akcji ratowniczej przygotowany przez strażaków z zambrowskiej komendy. Według scenariusza, na placu przed strażą doszło do zderzenia samochodu osobowego z przeszkodą. Strażacy błyskawicznie rozpoczęli ewakuację kierowcy uwięzionego w zniszczonym pojeździe. W czasie pokazu użyto specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Ponadto na miejscu zbiórki odbyła się także wystawa motocykli oraz pokaz sprzętu ratownictwa drogowego, jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna. Poza tym dla najmłodszych przygotowano dmuchane atrakcje.

Poniżej zdjęcia oraz skrót video z tego wydarzenia.
BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: