REKLAMA:

Nowy parking na osiedlu „Północ”

inwestycje
29.10.2014 r., godz. 06.30
Około 40 miejsc parkingowych powstało na osiedlu „Północ” w Zambrowie. Nowy parking w pewnej części rozwiąże problemy mieszkańców tego osiedla ze znalezieniem miejsca parkingowego.

Prace związane z budową nowego osiedlowego parkingu między sklepem „Gregorek” a budynkiem Białostocka 29 rozpoczęły się 6 października. Prace na zlecenie Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wykonała łomżyńska firma Skorpi.

Przypominamy, że podczas prac ziemnych zlikwidowana została usypana 18 lat temu górka, która powstała podczas prowadzonych w tamtym czasie różnych inwestycji w pobliżu. Po zakończeniu prac ziemnych na wyznaczonym terenie została ułożona kostka polbrukowa.

Nowe miejsca parkingowe w pewnej części rozwiążą dotychczasowe problemy mieszkańców osiedla „Północ”. Do tej pory mieszkańcy skarżyli się na brak miejsca na osiedlowych parkingach w godzinach wieczornych. Niejednokrotnie mieszkańcy musieli stawiać samochody na chodnikach, trawnikach, a także na innych osiedlach.

- „Nowy parking jest bardzo dobrym rozwiązaniem dotychczasowej sytuacji. Wieczorem na naszym osiedlu ciężko jest ze znalezieniem miejsca na parkingu, a nawet na chodniku. Uważam, że kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych pozwoli każdemu mieszkańcowi naszego osiedla na znalezienie bezpiecznego miejsca na zaparkowanie samochodu.” - powiedział nam mieszkaniec osiedla „Północ”.

Warto dodać, że nie jest to jedyna inwestycja ZSM związana z wygospodarowaniem nowych miejsc dla pojazdów w naszym mieście. W planach, przy wsparciu finansowym samorządu Miasta Zambrów, jest także budowa kolejnego parkingu na osiedlu „Północ” - przy ul. Białostockiej, pod blokami nr 23 i 25. Jak zapewnia prezes ZSM Henryk Kosieradzki, parking ten powstanie w przyszłym roku.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: