REKLAMA:

Co się dzieje na placu rozbudowy szpitala? [foto]

inwestycje
03.10.2014 r., godz. 06.20
Rozbudowa i modernizacja Szpitala Powiatowego w Zambrowie
Trwają prace związane z rozbudową i modernizacją placówki Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Sprawdziliśmy, jak wyglądają postępy na placu budowy. Kierownik budowy zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Na placu budowy jednej z kluczowych inwestycji w naszym regionie – rozbudowa i modernizacja placówki Szpitala Powiatowego w Zambrowie, po raz ostatni byliśmy dokładnie miesiąc temu. Sprawdzamy, co przez ten czas zostało wykonane.

Pracami związanymi z rozbudową i modernizacją placówki Szpitala Powiatowego zajmuje się firma „MASTER” Emil Borys Spółka Jawna z Wysokiego Mazowieckiego. Robotnicy w ostatnim czasie zakończyli roboty ziemne. Powoli dobiegają końca również prace związane z konstrukcją części parterowej.

Aktualnie trwają prace związane z zalewaniem kolejnych etapów stropu nad parterem. W najbliższym czasie robotnicy będą wykonywać konstrukcję szybu windowego oraz posadowienie ściany oporowej wzdłuż budynku szpitala.

Jak informuje nas kierownik budowy, w dalszych etapach pracy robotnicy wykonają izolację termiczną ścian, montaż stolarki, a także izolację przeciwwodną, czyli wylewanie tzw. papy.

Przypominamy, że łączna wartość projektu wynosi 14,7 mln zł z czego 12,5 mln pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę zambrowskiego szpitala. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: