REKLAMA:

Prace przy rozbudowie szpitala idą pełną parą [foto]

inwestycje
03.09.2014 r., godz. 06.25
Trwają prace budowlane przy jednej z kluczowych inwestycji w naszym regionie. Sprawdziliśmy, jak przebiega rozbudowa i modernizacja placówki Szpitala Powiatowego w Zambrowie.

Prace budowlane związane z rozbudową i modernizacją placówki Szpitala Powiatowego w Zambrowie rozpoczęły się na początku lipca. Pracami zajmuje się firma „MASTER” Emil Borys Spółka Jawna z Wysokiego Mazowieckiego.

Po dwóch miesiącach od wbicia pierwszych łopat, zajrzeliśmy na plac budowy i przyjrzeliśmy się pracom robotników. Na chwilę obecną wykonane zostało 90% posadowienia budynku. Jak udało nam się dowiedzieć, najtrudniejszym zadaniem było posadowienie szybu windowego. Ponadto powylewane zostały chude posadzki oraz położono leżaki kanalizacyjne pod podłogami.

Aktualnie trwają prace nad wykonywaniem pierwszych stropów. Robotnicy są już na etapie szalowania i zbrojenia stropu nad piwnicą. W przyszłym tygodniu planowane są prace związane z szalowaniem i zbrojeniem stropów nad parterem i kontynuowane będą roboty murarskie.

Z robót ziemnych zostanie jeszcze do wykonania wykop i posadowienie ściany oporowej wzdłuż budynku oraz wykonanie jednej ławy. Jak zapewnia kierownik budowy, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Przypominamy, że łączna wartość projektu wynosi 14,7 mln zł z czego 12,5 mln pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę zambrowskiego szpitala. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: