REKLAMA:

Niebawem ruszy budowa bloku operacyjnego

inwestycje
16.07.2014 r., godz. 06.15
Szpital Powiatowy w Zambrowie rozstrzygnął przetarg na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Budynek, który zgodnie z umową ma być oddany za rok wykona firma „MASTER” Emil Borys Spółka Jawna.

Wczoraj prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie podpisał umowę z wykonawcą najważniejszej inwestycji szpitala, jaką jest dobudowanie dodatkowego skrzydła. Firmą, która wygrała przetarg jest „MASTER” Emil Borys Spółka Jawna z Wysokiego Mazowieckiego.

- „Dzisiaj został wydany plac budowy. Niedługo pracownicy przystąpią do grodzenia tego terenu oraz wytyczania budynku przez geodetów. Liczymy się z tym, że w każdej chwili rozpoczną się prace związane z wykopami pod fundamenty. Mam nadzieję, że ten czas dobrej pogody firma wykorzysta tak, żeby do końca tego roku budynek był nie tylko zadaszony, ale też i ogrzany, żeby można było wykonywać prace wewnątrz budynku w okresie jesienno-zimowym.” – powiedział nam prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie Bogusław Dębski.

Przypominamy, że 8 lipca Zarząd Województwa, pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego, zdecydował o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego budowy bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w budynku Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Inwestycja znajdowała się na liście projektów kluczowych. Jej wartość to ponad 12,4 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 8,8 mln zł. O tym wydarzeniu pisaliśmy w odrębnym artykule (link).

Dzięki dofinansowaniu mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.

- „Są to ważne pomieszczenia, których do tej pory nie było. Jest to historyczny moment dla tego szpitala, ponieważ za rok, bo tyle przewiduje umowa, będziemy pracować w nowych pomieszczeniach. Umożliwi to w następnej kolejności remont oddziału chirurgii, poszerzenie jego działalności. Pomieszczenia po oddziale chirurgii oraz po bloku operacyjnym i po oddziale intensywnej terapii zostaną przebudowane i będzie więcej miejsca na wykonywanie innych czynności.” – dodał Bogusław Dębski.

Warto dodać, że planowana wspólna inwestycja Szpitala Powiatowego w Zambrowie i władz powiatu zambrowskiego, związana z budową bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii przy obecnym budynku szpitala, już dawno posiada sporządzone projekty i uzyskane pozwolenia. Inwestycja ma być kosztowna. Ani szpitala jako spółki, ani Powiatu Zambrowskiego jako właściciela, nie stać na wykonanie tej inwestycji w całości z własnego budżetu, dlatego szpital napisał wniosek o dofinansowanie tego projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Pierwotnie wniosek ten trafił na listę rezerwową i czekał na niej od kilku lat.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: