REKLAMA:

Czy pogoda przeszkodzi budowlańcom na stadionie?

inwestycje
19.03.2014 r., godz. 06.30
II etap modernizacji Stadionu Miejskiego
Na początku marca pracownicy firmy "Tamex Obiekty Sportowe" wrócili na budowę Stadionu Miejskiego w Zambrowie. Ze względu na pogorszenie pogody musieli przerwać prace. Sprawdzamy więc, czy modernizacja Stadionu Miejskiego zakończy się zgodnie z planem.

W chwili obecnej na Stadionie Miejskim przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie ze względu na załamanie pogody prace związane z II etapem modernizacji stadionu zostały wstrzymane. Pracownicy po przerwie zimowej przepracowali niecałe 2 tygodnie.

- „Wznowiliśmy już prace, jednak aktualna pogoda nie sprzyja robotom budowlanym. W tej chwili kończymy konstrukcje zadaszenia trybuny i właśnie w związku z tym potrzebujemy ładnej pogody, aby pospawać i malować.” - powiedział nam Henryk Wiśniewski, kierownik budowy.

Największy obiekt sportowy w naszym mieście ma zostać oddany do końca maja bieżącego roku. Postanowiliśmy więc zobaczyć, co zostało już wykonane oraz jakie jeszcze prace pozostały do realizacji.

W listopadzie minionego roku zakończyły się prace na płycie boiska. Ułożono naturalną darń z rolek. Pola bramkowe zostały dodatkowo pokryte tzw. extra grassem, czyli nawierzchnią sportową z naturalnej trawy, wzmocnioną sztucznymi włóknami. Za bramkami pojawiły się maszty piłkochwytów. Została również wykonana betonowa konstrukcja pod nawierzchnię bieżni. Ponadto w połowie grudnia zakończyły się prace związane z przygotowywaniem konstrukcji trybun z prefabrykatów żelbetonowych pod krzesełka. Przed przerwą zimową udało się również zamontować stalowe konstrukcje zadaszenia trybun.

Po przerwie zimowej robotnicy kontynuują prace nad zadaszeniem trybun. Trwają również roboty przy nowym ogrodzeniu stadionu. Na początku maja planowane jest położenie nawierzchni bieżni oraz montaż krzesełek. Jak zapewnił nas kierownik budowy Stadionu Miejskiego Henryk Wiśniewski, prace na budowie zakończą się zgodnie z planem.

Prace prowadzi spółka „Tamex Obiekty Sportowe”, która doświadczenie w budowie obiektów sportowych w kraju zdobywa od 1999 r. Jej specjalnością jest budowa boisk piłkarskich, stadionów, kortów tenisowych, bieżni, boisk wielofunkcyjnych i przeznaczonych do hokeja na trawie, hal oraz innych obiektów sportowych. Do tej pory firma ta wykonała m.in. Stadion Lekkoatletyczny w Zakopanem, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni, boisko treningowe KP Legia Warszawa, Stadion Lekkoatletyczny AWF Wrocław, stadion w Suwałkach, czy Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Brzegu.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: