REKLAMA:

Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie

inwestycje
27.02.2014 r., godz. 06.15
Laboratorium w Powiatowym Szpitalu w Zambrowie
Prace nad tworzeniem nowego laboratorium w Powiatowym Szpitalu w Zambrowie dobiegają końca. Niedługo otwarcie.

Prace remontowe nad stworzeniem nowego laboratorium w Powiatowym Szpitalu w Zambrowie rozpoczęły się na początku października minionego roku. Uroczyste otwarcie odbędzie się w połowie marca.

W ramach prac remontowych wyremontowane zostały pomieszczenia po dawnej kuchni mieszczącej się w piwnicach szpitala. W tym czasie przebudowana została infrastruktura oraz została wymieniona kanalizacja deszczowa. Aktualnie trwają prace wykończeniowe, polegające na montowaniu wyposażenia laboratoryjnego.

- „Laboratorium do tej pory mieliśmy w kilku lokalizacjach. W tej chwili będzie znajdowało się to w jednym miejscu. Zagospodarowanie miejsca po dawnej kuchni pozwoli na to, że na parterze zyskamy nowe pomieszczenia.” – powiedział Bogusław Dębski Dyrektor Powiatowego Szpitala w Zambrowie.

Powiatowy Szpital w Zambrowie w ramach tworzenia nowego laboratorium zakupił dodatkowy sprzęt. Wśród nowych urządzeń znajdują się m.in. zamrażarka do przechowywania próbek materiałów pobieranych do badań laboratoryjnych oraz dygestorium.

- „Ze względu na wymogi Ministerstwa Zdrowia musimy przechowywać szczepy bakterii, które pozwolą odtworzyć historię zakażeń, ponieważ wszystkie te wirusy i bakterie są znaczone. Do przechowywania próbek jest specjalna zamrażarka, utrzymująca temperaturę do -86 stopni. (…) Dygestorium pozwoli nam pod wyciągiem dokonywać pewnych badań czynności laboratoryjnych. ” – dodał

Koszty remontu i wyposażenia pomieszczeń szacowane są na 1 mln 100 tys. zł, z czego 500 tys. zł pokrywa samorząd powiatu zambrowskiego, 300 tys. zł Gmina Zambrów, a reszta pieniędzy to środki własne szpitala.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: