REKLAMA:

Skutecznie zbadają wydolność serca

inwestycje
24.10.2013 r., godz. 06.35
Monitoring hemodynamiczny
Do szpitala w Zambrowie zakupiono kolejne nowoczesne urządzenie. Tym razem jest to monitoring hemodynamiczny.

Oddział Intensywnej Terapii zambrowskiego szpitala został doposażony w nowoczesny monitoring hemodynamiczny. Urządzenie pozwala na mało inwazyjny pomiar rzutu serca metodą impedancji bioelektrycznej.

Urządzenie zostało zakupione przez Powiatowy Szpital w Zambrowie ze środków własnych. Pieniądze na dodatkowe wyposażenia do monitoringu wyłożyło stowarzyszenie „Towarzystwo Nasz Szpital”. Całkowity koszt nowego nabytku zambrowskiego szpitala wynosi około 80 tys. zł.

Zaraz po zamontowaniu urządzenia odbyło się szkolenie personelu szpitala, który będzie obsługiwał nowe urządzenie.

- „Jest to ważna sprawa dla nas, ponieważ będzie można monitorować pacjentów, którzy bardzo często mają zaburzony rytm serca i są na oddziale intensywnej terapii. Urządzenie to służy do dokumentowania tego zagadnienia i jednocześnie pomaga w podejmowaniu decyzji lekarskich.”- powiedział nam dyrektor Szpitala Powiatowego w Zambrowie Bogusław Dębski.

Warto dodać, że w zambrowskim szpitalu aktualnie prowadzone są prace w piwnicach. Powstanie tam laboratorium. Koszty remontu i wyposażenia pomieszczeń szacowane są na 1 mln 100 tys. zł, z czego 500 tys. zł pokrywa samorząd powiatu zambrowskiego, 300 tys. zł Gmina wiejska Zambrów, a reszta pieniędzy to środki własne szpitala.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: