REKLAMA:

Rano z Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka do Hodyszewa [foto + video]

religia
23.08.2013 r., godz. 12.30
Rano z Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka do Hodyszewa
Kilkuset pątników wyruszyło z Zambrowa na Pieszą Pielgrzymkę do Hodyszewa. Droga jaką mają do pokonania pielgrzymi (52 km) została rozłożona na dwa dni.

Już po raz 28. z Zambrowa wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Bierze w niej udział kilkaset osób. Na pątniczy szlak ruszyli po godzinie 9.00 po porannej Mszy Św. odprawionej w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Mszę koncelebrował ks. biskup Janusz Stepnowski. Wzięli w niej udział również proboszczowie wszystkich trzech zambrowskich parafii: dziekan zambrowski ks. prał. Jerzy Samsel, ks. prał. Marian Olszewski i ks. Sławomir Banach.

Droga jaką mają do pokonania pielgrzymi (52 km) została rozłożona na dwa dni. Pątnikom przez całą drogę z Zambrowa do Hodyszewa towarzyszą księża, diakoni, siostry zakonne i sztab kilkudziesięciu osób tworzących służbę porządkową pielgrzymki.

- „W pielgrzymce idę po raz trzeci. W tamtym roku modliłam się o zdrowie dla rodziny. Matka Boska dała, że przez cały rok w naszej rodzinie nie wydarzyło się nic złego. W tym roku mam inną intencję, ale nie chcę jej zdradzać.” - powiedziała nam pani Jadwiga, jedna z uczestniczek pielgrzymki.

Dzisiejszą noc pątnicy spędzą w Brzóskach Brzezińskich, Brzóskach Markowizna oraz Średnicy Jakubowięta, Średnicy Maćkowięta i Średnicy Pawłowięta. Przed snem, o godzinie 21.00 odprawiony był Apel Jasnogórski.

W sobotę rano wyruszą w dalszą drogę do Hodyszewa. Do grupy żółtej i niebieskiej idących z Zambrowa, dołączy grupa zielona z Wysokiego Mazowieckiego. Jutro przewidziane są postoje w Dąbrówce Kościelnej, miejscowości Kostry Noski oraz w Nowych Piekutach.

Do celu pielgrzymi dotrą około godziny 15.15. Około 45 minut później w Sanktuarium w Hodyszewie odprawiona zostanie Msza Św. przed cudownym obrazem, po której odbędzie się pielgrzymka do Krynicy. Tam o godzinie 17.30 odprawiona zostanie Msza polowa. Po Mszy wierni mogą wrócić do Zambrowa autokarami, które będą podstawione w Krynicy.

Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa odbywa się w piątek i sobotę poprzedzające święto Matki Boskiej Hodyszewskiej, które jest zawsze w ostatnią niedzielę sierpnia.

Poniżej galeria zdjęć zrobiona przez naszych fotoreporterów i amatorski film video z przemarszu pielgrzymki przez Stary Laskowiec:


ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: