REKLAMA:

Z kwiatkami do Mamy ...

świąteczne
26.05.2005 r., godz. 06.05
Dnia 26 maja wszystkie Mamy obchodzą swoje święto. Dzień Matki to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim dobra i miłości, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, wierszach i utrwalano na płótnie. Przedstawiano zarówno tę spracowaną, zmęczoną, jak i tę uśmiechniętą, radosną, dumną ze swojego macierzyństwa.

Święto to po raz pierwszy zaczęto obchodzić w Stanach Zjednoczonych w 1910 r. W Polsce Dzień Matki po raz pierwszy obchodzono w 1923 r. w Krakowie.

W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolak przynosi swojej mamie laurkę, uczeń - własnoręcznie wykonany upominek, dorośli nieraz z dala żyjący od matek ślą im najlepsze myśli, depesze, piosenki i życzenia w radiowym i telewizyjnym koncercie życzeń.

Przypominamy więc wszystkim naszym internautom, aby dziś nie zapomnieli o swoich matkach. Redakcja Portalu www.zambrow.org pragnie złożyć wszystkim Mamom tego dnia gorące życzenia: zdrowia, spokoju i wiele powodów do radości ze swoich dzieci.
Grzegorz Zawistowski


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: