REKLAMA:

Boże Ciało i kolejny długi weekend

religia
26.05.2005 r., godz. 06.00
Procesja Bożego Ciała w kościele pw. Św. Józefa w Zambrowie. Czwrtek, 26.05.2005 r. godz. 11.00 /Fot. GZAW
Dziś, czwartek 26 maja 2005 roku, w Kościele Rzymskokatolickim obchodzone jest święto "Bożego Ciała".

„Boże Ciało jest świętem obchodzonym w różnych formach ludowych tradycji związanych nade wszystko z procesjami z Najświętszym Sakramentem ulicami miast i wsi. Jest to święto radości z powodu cudownego daru Chleba, z którym Chrystus związał swoją obietnicę życia wiecznego: chleba, którym jest rzeczywiście Jego ciało, czyli Jego człowieczeństwo poprzez które Bóg uświęca serca, ludzi, wspólnoty, narody i cały wszechświat.” – Papież Jan Paweł II

Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Dziś wierni w całej Polsce po mszy świętej wychodzą poza świątynie, aby w procesji przemaszerować ulicami swoich miast i w ten sposób okazać swoją wiarę.

Już wczoraj po południu wzdłuż tras, po których z każdego kościoła będą przechodziły procesje, mieszkańcy Zambrowa przyozdabiali ulice chorągiewkami i kolorowymi wstążkami. Wierni z każdej parafii przygotowują po 4 ołtarze, przy których w trakcie procesji Bożego Ciała procesja zatrzyma się na modlitwę i krótką adorację "Najświętszego Sakramentu".

We wszystkich szkołach piątek - po Bożym Ciele, jest dniem wolnym, a więc dzieci i młodzież od dziś rozpoczynają kolejny długi weekend. Cztery dni odpoczynku, w trudnym okresie wystawiania ocen końcoworocznych, na pewno przydadzą się każdemu.

Aby razem z młodzieżą móc cieszyć się długim weekendem, wystarczyło wziąć 1 dzień urlopu – piątek. Każdy, kto postąpił w ten sposób, będzie mógł odpocząć od dziś aż do niedzieli.
GZAW


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: