REKLAMA:

Nowy inkubator w zambrowskim szpitalu

inwestycje
17.05.2013 r., godz. 06.35
Do Szpitala Powiatowego w Zambrowie trafił nowy inkubator
Do szpitala w Zambrowie trafił kolejny sprzęt. Tym razem jest to nowoczesny inkubator. W planach jest także zakup urządzenia do naświetlania noworodków. Sprzęt przekazała Fundacja Polsat.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny zambrowskiego szpitala został doposażony w nowoczesny inkubator firmy Drager. Przekazała go Fundacja Polsat. Urządzenie pozwala na objęcie profesjonalną opieką medyczną wcześniaków, a także dzieci urodzonych w terminie.

Zaraz po zamontowaniu urządzenia odbyło się szkolenie pracowników szpitala, którzy będą obsługiwać nowe urządzenie.

Inkubator umożliwia monitorowanie małego pacjenta i zapewnia idealne warunki pobytu w szpitalu w pierwszych dniach życia.

- „Jest to inkubator zamknięty, z możliwością podania tlenu, kontrolą wilgotności powietrza, temperatury, a także kontrolą temperatury ciała niemowlęcia. Używany jest od wczesnych noworodków, ale mogą z niego korzystać też dzieci, które urodziły się w terminie.” - powiedział nam specjalista aparatury medycznej Drager, Marek Mlostek.

Nowe urządzenie zastąpi dotychczasowy inkubator, służący w szpitalu od wielu lat. Zdaniem prezesa szpitala Bogusława Dębskiego, nowy sprzęt z pewnością poprawi jakość przeprowadzanych w placówce zabiegów.

Prezes szpitala zdradził nam, że liczy także na kolejny sprzęt, którego dostarczenie zapowiedział Zarząd Fundacji Polsat. Będzie to aparatura do naświetlania noworodków z żółtaczką poporodową. Do tej pory dzieci są naświetlane na starszym sprzęcie. Nowe urządzenie zapewni lepsze efekty leczenia.

ŁL


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: