REKLAMA:

Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do zambrowskiego szpitala

inwestycje
01.02.2013 r., godz. 06.30
Kolejne nowe sprzęty trafiają do zambrowskiego szpitala
Zambrowski szpital sukcesywnie podnosi poziom świadczonych usług. W ostatnim czasie do placówki trafiły kolejne nowe urządzenia. Mowa o aparacie do znieczulania oraz defibrylatorze. W planach – zakup laparoskopu.

W dniu wczorajszym Oddział Intensywnej Opieki Medycznej zambrowskiego szpitala został doposażony w nowoczesny aparat do znieczuleń firmy Space Lab. Urządzenie pozwala na znieczulania pacjentów w każdym wieku, od noworodka po osobę dorosłą.

Po zamontowaniu urządzenia, tego samego dnia odbyło się szkolenie pracowników szpitala, którzy będą obsługiwać nowe urządzenie. Umożliwia ono monitorowanie pacjenta oraz pomiary gazowe. Urządzenie posiada miernik NMT, monitor 15” oraz specjalne oprogramowanie „okołooperacyjne”. Ponadto standardowo wyposażone jest we wszystkie niezbędne elementy do odsysania i ewakuacji gazów, przez co nie będzie potrzeby kupowania odrębnych takich aparatów.

Nowy nabytek zastąpi dotychczasową, służącą od 10 lat aparaturę. Sprzęt do znieczuleń został zakupiony ze środków własnych szpitala. Kosztował 130 tys. zł. Zdaniem prezesa szpitala Bogusława Dębskiego nowy sprzęt z pewnością poprawi jakość przeprowadzanych w placówce zabiegów. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku na Oddziale Ginekologicznym przeprowadzono ok. 500 operacji, natomiast na Oddziale Chirurgicznym – ok. 1 tys. operacji.

W ostatnim czasie zambrowski szpital został również doposażony w defibrylator o wartości 30 tys. zł. Zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu z Towarzystwa Nasz Szpital, które przekazało na ten cel 25 tys. zł. Pozostałą kwotę szpital wygospodarował z własnego budżetu.

Jak udało nam się dowiedzieć obecnie trwa również procedura przetargowa na zakup laparoskopu, czyli przyrządu służącego do wziernikowania (endoskopii) narządów jamy brzusznej. Urządzenie umożliwi również fotografowanie wybranych miejsc, pobieranie wycinków do badań histopatologicznych, a także przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych (najczęściej na wątrobie, pęcherzyku żółciowym, przydatkach i nerkach). Inwestycja zostanie dofinansowana z budżetu miasta Zambrów. Samorząd Zambrowa na ten cel przeznaczył 150 tys. zł.

Warto dodać, że to nie jedyne inwestycje w sprzęt jakie w ostatnich miesiącach miały miejsce w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie. Pod koniec 2012 r. Szpital zakupił nowy aparat USG za kwotę około 300 tys. zł. Wzbogacił się również o nowoczesny tomograf komputerowy za niemal 2 mln złotych i zakupił karetkę. Również jesienią 2012 r. zakupiono sprzęt do prowadzenia badań w nowych poradniach alergologicznych. Urządzenia i testy dla alergologów kosztowały ponad 25 tys. zł.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: