REKLAMA:

KSM znowu w akcji

religia
14.11.2012 r., godz. 06.20
Porządkowanie grobów przez członków KSM
Zambrowskie oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w tygodniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych zorganizowały akcję polegającą na porządkowaniu zaniedbanych grobów.

31 października, o godzinie 16 na cmentarzu parafialnym odbyła się akcja przeprowadzona przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy zambrowskich parafiach. Opiekunem młodzieży zebranej z trzech parafii był ks. Adam Tomaszewski z parafii św. Józefa.

Celem akcji na cmentarzu było posprzątanie opuszczonych, zaniedbanych grobów. Uczestnicy na miejsce przybyli wyposażeni w gumowe rękawice, szczotki, grabie i worki na śmieci, po czym podzieleni na kilka grup udali się do pracy.

- „Na cmentarzu okazało się, że jest sporo grobów zaniedbanych i opuszczonych. Naszym celem było posprzątanie tych grobów i przygotowanie ich na nadchodzące święta. Jako młodzież działająca w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży czuliśmy potrzebę zorganizowania takiej akcji. Cieszę się, że w tym roku w akcji udział wzięły wspólnie trzy oddziały działające w naszym mieście.” – powiedział jeden z uczestników akcji.

Na koniec uczestnicy w skupieniu modlili się i zapalili znicze, po czym w ciszy i zadumie opuścili cmentarz i rozeszli się do domów.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: