REKLAMA:

Dwa śmiertelne wypadki jednej nocy na krajowej ósemce w okolicach Zambrowa

policja
23.08.2012 r., godz. 09.00
Skutki tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 8 w okolicach Krajewa Korytk
Dwie osoby nie żyją. Pięć w szpitalach. To skutki dwóch tragicznych wypadków drogowych do jakich doszło minionej nocy.

Minionej nocy, z 22/23 sierpnia, na drodze krajowej nr 8 w rejonie Zambrowa doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków, w których śmierć poniosło dwie młode osoby.

Pierwszy wypadek wydarzył się 15 minut po północy na odcinku Zambrów – Szumowo, w okolicach miejscowości Krajewo-Korytki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego Fiata Seicento, którym podróżowało w sumie 5 młodych osób, wyjeżdżając z parkingu przy barze nie ustąpił pierwszeństwa przy znaku stop i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem siodłowym z naczepą marki Volvo, który jechał w kierunku Zambrowa. Na miejscu natychmiast pojawiło się pogotowie ratunkowe, policja i straż.

Jak poinformował nas st. bryg. Sławomir Skrzypkowski - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie - strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydobyli z zakleszczonego pojazdu osobowego kierowcę. Działania dalsze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu w obu pojazdach, pomocy w przetransportowaniu osób poszkodowanych do karetek pogotowia, zneutralizowaniu wyciekłych substancji oraz uprzątnięciu resztek powypadkowych.

Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Łomży i Białymstoku. Wśród nich są chłopcy w wieku 17, 18 i 21 lat oraz dwie dziewczyny w wieku 14 i 18 lat. Wszyscy to mieszkańcy gminy Zambrów. Niestety, 18-letni chłopak po przewiezieniu do szpitala zmarł. 50-letni kierowca ciężarówki na białoruskich numerach rejestracyjnych nie odniósł żadnych obrażeń. Policja potwierdziła, że był trzeźwy.

Do drugiego wypadku doszło ok. godz. 0.45 również na krajowej „ósemce”, w okolicach miejscowości Rutki. Zderzyły się tam dwa ciągniki siodłowe marki DAF. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciężarówka jadąca od strony Warszawy w kierunku Białegostoku, kierowana przez Polaka zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z przeciwka drugim ciągnikiem siodłowym. Jak informuje policja niestety 21-letni sprawca wypadku zginął na miejscu. Kierowca drugiego ciągnika siodłowego został przewieziony do szpitala w Łomży. Policja ustala szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Wypadki spowodowały utrudnienia w ruchu. W okolicach miejscowości Krajewo Korytki ruch wahadłowy trwał do godz. 3.00, a w okolicach miejscowości Rutki ruch wahadłowy trwa do chwili obecnej.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: