REKLAMA:

Nowy autobus komunikacji miejskiej w Zambrowie

wiadomości lokalne
16.03.2012 r., godz. 06.40
Nowy autobus komunikacji miejskiej w Zambrowie
PKS w Zambrowie zakupił nowy pojazd komunikacji miejskiej. Nabytek zastąpił wysłużonego „ogórka” marki Autosan.

Od 14 marca na liniach komunikacji miejskiej obsługiwanych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Zambrowie, pasażerowie mogą korzystać z nowego autobusu. Najnowszy nabytek przewoźnika to MAN o numerze bocznym 10.180.

- „Żeby polepszyć komfort jazdy pasażerów rozglądaliśmy się za autobusem, który spełniałby nasze oczekiwania, ale nie przewyższał możliwości zakupu. No i trafiliśmy na taki.” - powiedział nam kierownik działu przewozów zambrowskiego PKS Marek Zalewski.

Nowy autobus posiada 23 miejsca siedzące oraz 39 miejsc stojących. Posiada m.in. automatyczną skrzynię biegów oraz wspomaganie kierownicy. Pojazd jest pierwszym w zambrowskim PKS-sie autokarem niskopodłogowym, w związku z tym osoby starsze i niepełnosprawne mają ułatwiony dostęp do wnętrza pojazdu.

Zakupiony przez zambrowski PKS pojazd nie jest fabrycznie nowy. Wcześniej eksploatowany był w Szczecinie. Nowy autobus komunikacji miejskiej zastąpił stary, bo kilkudziesięcioletni wysłużony pojazd marki Autosan, którego konstrukcja pamięta lata 70-te XX w. Mimo, że na razie zakupiono tylko jeden pojazd nowszego typu, jest to moment przełomowy, historyczny dla komunikacji miejskiej w Zambrowie, która do tej pory kojarzyła się tylko ze starymi „ogórkami”.

Jak udało nam się dowiedzieć w najbliższym czasie PKS Zambrów, w miarę własnych możliwości, będzie starał się poprawiać zaplecze pojazdowe oraz zakres świadczonych usług, wpływając tym samym na wzrost komfortu pasażerów.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: