Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Uczniowie ZSA poznawali tajniki produkcji okien
edukacja
16.04.2018 r., godz. 14.00

Uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości mieli okazję zobaczyć proces produkcji okien w jednym z zakładów z naszego regionu. Młodzież zobaczyła nowoczesne hale produkcyjne i pracę ludzi z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

Uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie odwiedzili zakład stolarki okiennej. Jego przedstawiciele najpierw opowiedzieli młodzieży o historii firmy, po czym (po przeszkoleniu BHP) pokazali proces produkcji okna, oprowadzając po różnych halach produkcyjnych.

W dziale ekstruzji uczniowie „Siwej” zapoznali się z procesem tworzenia profili, a w dziale zespolenia - poznali proces produkcji pakietów szybowych. Dalej, w dziale montażu champion line, zapoznali się z kolejnymi czynnościami składania okna do produktu końcowego. Tam chętne osoby mogły zamontować uszczelkę czy skrzydła do ram. Z kolei w dziale okien specjalnych młodzież zapoznała się z produkcją okna o niestandardowych kształtach i wymiarach. Tam obejrzała też pokaz działania jednej z wyspecjalizowanych maszyn.

Po zakończeniu zwiedzania uczniowie rozwiązali test wiedzy na temat produkcji okien. Wyłoniono czterech zwycięzców, którzy otrzymali od firmy upominki.


ŁC© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.