Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
I LO znowu na podium w aerobiku!
sport
14.04.2018 r., godz. 12.10

Uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie są rewelacyjne w aerobiku rekreacyjnym. I miejsce drużyny z liceum i II lokata zespołu z gimnazjum w finałach wojewódzkich potwierdzają wysoki poziom naszych dziewczyn.

Finały wojewódzkie w aerobiku rekreacyjnym dziewcząt odbył się we wtorek, 10 kwietnia w Białymstoku. Nasz powiat reprezentowały tam dziewczęta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie.

Dziewczęta z liceum okazały się bezkonkurencyjne w swojej kategorii. Drużyna w składzie: Weronika Zach, Aleksandra Gosk, Julia Rzodkiewicz, Anna Wyszyńska, Justyna Wilaszek oraz Natalia Olszewska, zdobyła I miejsce. Jak powiedziała nam trenerka zespołu, było to owocem ciężkiej pracy, poświęcenia swojego czasu oraz przelania litrów potu.

Warto przypomnieć, że podczas finałów każda grupa prezentuje własny układ choreograficzny zawierający elementy obowiązkowe, m. in. szpagaty, pompki, elementy równoważne. Sędziowie oceniają wartość układu pod względem artystycznym, technicznym i aerobikowym. Zespół z I LO solidnie pracował na swój sukces, zwłaszcza, że co roku plasował się w czołówce.

Jednocześnie grupa z gimnazjum ZSO w składzie: Wiktoria Androsiuk, Aleksandra Krajewska, Julia Dębek, Wiktoria Baczewska, Aleksandra Godlewska i Julia Brzóska powtórzyły sukces z roku poprzedniego i zajęły II miejsce w finale wojewódzkim w swojej kategorii.

Obie grupy przygotowuje i prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego Monika Androsiuk.

Gratulujemy dziewczynom i mamy nadzieję, że nie zabraknie sukcesów w kolejnych latach!


RN© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.