Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Uczniowie ZS1 spotkali się z podróżniczką
edukacja
13.04.2018 r., godz. 15.00

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 spotkała się z młodą zambrowską podróżniczką Dominiką Werpachowską. Spotkanie na pewno zmotywowało uczniów do nauki języków obcych i rozbudziło chęć podróżowania.

Na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego Iwony Grajewskiej-Partyki Zespół Szkół Nr 1 odwiedziła zambrowska podróżniczka, absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego - Dominika Werpachowska.

Podczas zajęć z młodzieżą blogerka przedstawiła relację ze swojej egzotycznej podróży do Australii, jej odmienność krajobrazową i kulturową. Uczniowie mieli szansę poćwiczyć umiejętność rozumienia języka angielskiego, poznać różnice w słownictwie i akcencie australijskim, obejrzeć zdjęcia i poznać życie na Antypodach.

Dominika okazała się ciepłą i serdeczną osobą. Zachęcała wszystkich do podróżowania i nauki języków obcych. Jej prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem i została nagrodzona gromkimi brawami.

- „Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta w szkole i czekamy na kolejną relację, tym razem z malowniczych Włoch. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Dominice i jej podróżach, zachęcamy do odwiedzenia jej bloga http://dominikasiewymyka.pl.” – podsumowuje organizatorka spotkania.

Warto wspomnieć, że Dominika Werpachowska będzie bohaterką dzisiejszego spotkania w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Slajdowisko pod hasłem „Podróże marzeń: Australia” rozpocznie się o godzinie 18:00. Zapraszamy!RN© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.