Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Rywalizowali w szachach [foto]
kultura
11.03.2018 r., godz. 20.00

Robert Michalak reprezentujący Klub Szachowy "Maraton" z Łomży został zwycięzcą III Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów. W dzisiejszych rozgrywkach udział wzięło 70 zawodników.

III Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów odbył się dzisiaj, 11 marca w budynku Centrum Kultury w Zambrowie. Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 70 zawodników. Organizatorami turnieju byli Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie oraz Mateusz Janowicz i Sławomir Sobociński.

Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 10 minut, plus 5 sekund dla każdego zawodnika. O kolejności w końcowej klasyfikacji stanowiła suma zdobytych punktów. W przypadku równej ilości punktów decydował średni Buchholz, pełny Buchholz, progresja oraz ilość zwycięstw.

Po czterech godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Robert Michalak z Klubu Szachowego „Maraton” z Łomży przed klubowym kolegą Pawłem Obiedzińskim i Sławomirem Orłowskim z Ołowskiego. Mistrzem Zambrowa został Daniel Retkowski.

W poszczególnych kategoriach miejsca na podium zajęli:

dziewczęta do lat 10:
1. Gładyszewska Kinga
2. Sutkowska Aniela
3. Kowalczyk Aleksandra

chłopcy do lat 10:
1. Pryzmont Hubert
2. Chełstowski Bartosz
3. Burak Krystian

dziewczęta do lat 13:
1. Supeł Weronika
2. Mroczkowska Eliza
3. Piaścik Zuzanna

chłopcy do lat 13:
1. Firmuga Jakub
2. Zaremba Krystian
3. Dłużniewski Karol

dziewczęta do lat 16:
1. Sudak Natalia

chłopcy do lat 16:
1. Szeligowski Paweł
2. Kulawczyk Przemysław

OPEN:
1. Robert Michalak
2. Paweł Obiedziński
3. Sławomir Orłowski

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy zostali udekorowani symbolicznymi medalami.


BD© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.