Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Dziś Światowy Dzień Chorego
społeczeństwo
11.02.2018 r., godz. 13.00

Dziś po raz kolejny obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Zambrowska młodzież nie zapomniała o pacjentach naszego szpitala.

Pomysłodawcą i inicjatorem Światowego Dnia Chorego był św. Jan Paweł II. Dzień ten jest okazją do szczególnej pamięci o osobach cierpiących, jak też i tych, którzy im towarzyszą. Z tej okazji wolontariusze z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego w Zambrowie pod opieką Pani Radzińskiej i Pana Zaniewskiego, odwiedzili chorych w zambrowskim szpitalu.

Uczniowie spotkali z pacjentami na oddziale wewnętrznym oraz z najmłodszymi chorymi na oddziale dziecięcym. Każdy chory dostał kartkę z życzeniami powrotu do zdrowia i słodki upominek. Warto podkreślić, że kartki wykonały wolontariuszki i dzieci uczęszczające na świetlicę w Ośrodku Wsparcia Rodziny pod opieką Barbary Reinke.

W czasie wizyty był czas na rozmowę, słowa otuchy, a nawet żarty, czyli wszystko to, czego poza leczeniem szpitalnym potrzebują chorzy, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia.RN© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.