Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Spotkanie autorskie z Beatą Ciecierską w „Trójce”
edukacja
05.12.2017 r., godz. 10.45

Czytanie wierszy, rozmowa na temat książek, a także rozwiązywanie krzyżówek. To wszystko działo się podczas poniedziałkowego spotkania autorskiego Beaty Ciecierskiej z najmłodszymi uczniami zambrowskiej "Trójki".

W ramach upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyło się spotkanie autorskie z zambrowską pisarką Beatą Ciecierską. Wydarzenie to, zorganizowane przez Reginę Marciniak - nauczycielkę z „Trójki”, skierowane było do uczniów klas I–III.

Pisarka opowiadała o sobie, swojej twórczości i książkach, które wydała. Najwięcej uwagi poświęciła książce dla dzieci pt. „Czwórka z podwórka”. Opowiedziała jak powstała bajka, a także pokazała swój rękopis i pierwszy wydruk książki. Pani Beata zachęcała dzieci do podejmowania własnych prób pisania.

Autorka zaproponowała zabawę literacką, w której uczniowie aktywnie uczestniczyli. Zadaniem dzieci było wspólne rozwiązanie krzyżówki i chóralne odczytanie hasła „Lubimy czytać książki”. Oprócz tego chętni uczniowie pięknie przeczytali wiersz autorki pt. „Idą święta”, co wywołało wzruszenie pisarki.

Pod koniec spotkania pani Beata wręczyła nagrody książkowe i dyplomy uczniom, którzy zdobyli wyróżnienie w zorganizowanym konkursie plastycznym dla uczniów klas I–II i quizie dla uczniów klas III. Oba konkursy nawiązywały do książki autorki pt. „Czwórka z podwórka”. Wyróżnienie za pięknie pokolorowanego Azorka otrzymał Jakub Sienicki z klasy I A. Zuzia Śliwicka z klasy III A wykazała się natomiast bogatą wiedzą o bohaterach książki.

Na zakończenie uczniowie wręczyli autorce samodzielnie wykonany upominek. Wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.


ŁC© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.