Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Wyjazdowe szkolenie strażaków powiatu zambrowskiego
straż
12.10.2017 r., godz. 09.45

39 osób, w większości strażaków z terenu powiatu zambrowskiego, uczestniczyło w corocznym szkoleniu zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie. Tym razem strażacy udali się na obszary Puszczy Białowieskiej.

Coroczne szkolenie strażaków z terenu powiatu zambrowskiego związane z poprawą i popularyzacją bezpieczeństwa pożarowego odbyło się wczoraj, 11 października. Wzięli w nim udział działacze Związku OSP RP, prezesi jednostek oraz osoby współpracujące ze strażami pożarnymi – łącznie 39 osób.

W ramach szkolenia strażacy z powiatu zambrowskiego zapoznali się z specyfiką oraz taktyką działań w dużych obszarach leśnych na przykładzie Puszczy Białowieskiej. Następnie zwiedzano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą oraz zapoznano się z zakresem działalności Nadleśnictwa Hajnówka, gdzie przedstawiono ochronę obszarów cennych przyrodniczo w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i publicznego.

Jak powiedział nam Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zambrowie Marek Adam Komorowski, strażacy zapoznali się ponadto z gradacją kornika drukarza i jej wpływem na zasoby Puszczy Białowieskiej jako jedno z zagrożeń w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy wyjazdu mieli także okazję podróży wąskotorową kolejką leśną.

W trakcie szkolenia Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Grzegorz Bielecki przekazał strażakom pamiątkowy grawerton.


ŁC© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2017 r.