Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Nowe miejsca parkingowe na osiedlu „Północ” [foto]
inwestycje
11.10.2017 r., godz. 13.30

Z 60 nowych miejsc parkingowych mogą korzystać mieszkańcy osiedla "Północ" w Zambrowie. Powstały one w ramach miejskiej inwestycji przeprowadzonej przy ul. Kosseckiego.

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego to jeden z największych problemów w naszym mieście, w tym również mieszkańców osiedla „Północ”. Zarządcy dróg szukają różnych rozwiązań, aby ułatwić kierowcom pozostawianie aut. Częściowym wyjściem z tej trudnej sytuacji na osiedlu „Północ” jest z pewnością niedawno zakończona inwestycja miejska przeprowadzona przy ul. Kosseckiego.

Chodzi oczywiście o przebudowę tej ulicy na odcinku biegnącym od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do skrzyżowania z ulicą Podedwornego. W ramach prac droga została poszerzona. Dobudowany pas wykonano z kostki brukowej. Dzięki tym zabiegom powstała zatoka parkingowa, ze skośnymi miejscami parkingowymi, która pomieści 60 samochodów.

Prace przy inwestycji trwały niespełna miesiąc i kosztowały Miasto ponad 125 tys. zł.

Przypominamy, że w związku z wykonaniem zatoki parkingowej na osiedlu została zmieniona organizacja ruchu. Obecnie ulica Kosseckiego jest drogą jednokierunkową, a ruch odbywa się w kierunku – od ul. Pułaskiego do ul. Podedwornego.BD© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2017 r.