Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Odnowiona świetlica w Ładach Polnych. Kosztowała ponad milion złotych
inwestycje
11.10.2017 r., godz. 11.30

Ponad milion złotych kosztował remont otwartej w weekend świetlicy w Ładach Polnych. Jest to jedna z największych inwestycji, zrealizowanych w tym roku na terenie gminy wiejskiej Zambrów.

W minioną sobotę, 7 października odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy w miejscowości Łady Polne. To jedna z największych tegorocznych inwestycji Gminy Zambrów. Prace, w ramach zadania pn. „Termomodernizacja i remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Łady Polne Etap I”, pochłonęły dokładnie 1 mln 040 tys. 438 zł. Środki na ten cel pochodziły wyłącznie z budżetu samorządu.

Remont w Ładach Polnych trwał od 23 lutego do 10 sierpnia tego roku. Zakres prac obejmował wykonanie ocieplenia ścian poniżej i powyżej poziomu gruntu, ocieplenie stropu, odwodnienia budynku, wymianę okien oraz drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, malowanie ścian, wykonanie posadzek, instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej, instalacji i montażu pomp ciepła, instalacji elektrycznej oraz strukturalnej (system alarmowy). Zadbano także o ekologię, bowiem inwestycja obejmowała także montaż instalacji fotowoltaicznej.

Podczas sobotniego otwarcia obiektu było symboliczne przecięcie wstęgi, przemówienia i biesiada. Nie zabrakło również poświęcenia nowo wyremontowanej świetlicy, którego dokonał ks. Jan Paweł Płoński – proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha BM w Puchałach. Otwarcie świetlicy było jednym z elementów realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ładach Polnych programu pn. „Zioła a tradycje kulinarne zambrowskiej wsi” przy współpracy z Lokalną Grupę Działania „Brama na Bagna” z programu „Działaj Lokalnie 2017”, wspieranego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Warto jednak zaznaczyć, że nie wszyscy radni Gminy Zambrów byli do końca zadowoleni z kosztownej inwestycji zrealizowanej w Ładach Polnych. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy radna Jowita Baczewska stwierdziła, że niektóre okręgi są niedoinwestowane, a część z nich jest wręcz przeinwestowana, podając tu przykład właśnie okręgu nr 13 (Konopki-Jałbrzyków Stok, Koziki-Jałbrzyków Stok, Łady-Borowe, Łady Polne, Pęsy-Lipno, Szeligi-Kolonia, Szeligi-Leśnica).

- „Nasze świetlice nie muszą wyglądać jak sale bankietowe. To mają być miejsca, które będą służyć naszym mieszkańcom, a nie wąskiej grupie społecznej. Chciałabym, żebyśmy na najbliższej komisji spróbowali odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są rzeczywiste potrzeby mieszkańców naszych sołectw.” - mówiła radna Jowita Baczewska.

Tak czy inaczej mieszkańcy kilku wsi, którym będzie służyć świetlica w Ładach Polnych, nie kryli swojego zadowolenia z przeprowadzonej inwestycji. Jak podaje Urząd Gminy Zambrów, inwestycja w Ładach Polnych jest poniekąd wyrazem podziękowania za ich społeczną aktywność.


ŁC, UG Zambrów© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.